H2H

Radeon RX 5600 XT vs GeForce 210

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 5600 XT i 210 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 5600 XT wyprzedza 210 o 29% według zbiorczego indeksu Head to Head.+29%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 5600 XT vs GeForce 210: kluczowy wniosek

Porównanie RX 5600 XT i 210 pokazuje przewagę 29% dla RX 5600 XT w «wydajność w grach», ale 210 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4031
Efektywność
89100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6043
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 5600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 5600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 5600 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

RX 5600 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY505 zł

210 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 128–133z 317
RX 5600 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
210poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 210

83 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 210

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 5600 XT210
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
40Lepsze
31
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
35Lepsze
29
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
33Lepsze
26
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
61Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 5600 XT210
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
HDMIHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
DirectX12.110.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS7.188Lepsze0.039
Pobór mocy150 W31 WLepsze
Typ pamięciGDDR6DDR3
Złącze zasilania8 pinNone
Data premiery20202009
ArchitekturaRDNA 1.0Tesla 2.0Lepsze
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 1.1, CUDA 1.2
Cena premierowa$299$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2304Lepsze16
Taktowanie1130 - 1560 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie bazowe1130 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost1560 MHzLepsze589 MHz
Pamięć wideo6 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Taktowanie pamięci12 GHzLepsze1,2 GHz
Magistrala pamięci192 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci288 GB/sLepsze10 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
Pobór mocy150 W31 WLepsze
Proces technologiczny7 nmLepsze40 nm
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Długość267 mm168 mmLepsze
Rozmiar rdzenia251 mm²57 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 3 MBL2 0.03 MB
Liczba tranzystorów10300 millionLepsze260 million
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 5600 XT i 210 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 5600 XT210
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 63%
8 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 5600 XT193 FPSSzacowane 74%210154 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT135 FPSSzacowane 74%210108 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT89 FPSSzacowane 71%21058 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT27 FPSSzacowane 63%21021 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RX 5600 XT124 FPSSzacowane 74%210100 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT107 FPSSzacowane 74%21086 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT64 FPSSzacowane 71%21042 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%21014 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RX 5600 XT157 FPSSzacowane 80%210126 FPSSzacowane 78%RX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT80 FPSSzacowane 71%21052 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT40 FPSSzacowane 63%21031 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT85 FPSSzacowane 74%21068 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT58 FPSSzacowane 71%21038 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%21014 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 5600 XT71 FPS21057 FPSRX 5600 XT54 FPS21044 FPSRX 5600 XT36 FPS21024 FPSRX 5600 XT13 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 5600 XT210Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100403125%
H2H Compute IndexH2H Index / 100453137%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100463430%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100604333%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008910012%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 5600 XT210Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100493631%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100483629%
H2H Inference IndexH2H Index / 100463430%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100513829%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100463527%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XT210
DirectX12.110.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XT210
ArchitekturaRDNA 1.0Tesla 2.0Lepsze
Proces technologiczny7 nmLepsze40 nm
Data premiery20202009
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XT210
Liczba tranzystorów10300 millionLepsze260 million
Rozmiar rdzenia251 mm²57 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2304Lepsze16
Taktowanie bazowe1130 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost1560 MHzLepsze589 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XT210
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
Długość267 mm168 mmLepsze
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Złącze zasilania8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XT210
HDMIHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 5600 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XT210
Pamięć wideo6 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Typ pamięciGDDR6DDR3
Magistrala pamięci192 bitLepsze64 bit
TFLOPS7.188Lepsze0.039
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 5600 XT61
Urządzenie B21057
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 5600 XT or 210?

RX 5600 XT has the higher overall gaming score, while RX 5600 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

210 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

210 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 5600 XT offers more overall performance, while RX 5600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

210 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 5600 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 5600 XT leads in combined 1440p performance. RX 5600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 5600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 5600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.