H2H

Radeon VII vs GeForce 8800 Ultra

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy VII i 8800 Ultra według specyfikacji oraz istotnych testów.

VII wyprzedza 8800 Ultra o 21% według zbiorczego indeksu Head to Head.+21%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon VII vs GeForce 8800 Ultra: kluczowy wniosek

Porównanie VII i 8800 Ultra pokazuje przewagę 21% dla VII w «wydajność w grach», ale 8800 Ultra może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5243
Efektywność
5984
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8817
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

VII to najlepszy wybór ogólny

VII prowadzi w łącznej wydajności w grach. VII oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

VII prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY412 zł

8800 Ultra kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 79–84z 317
VII#81pozycja w rankingu GPU
8800 Ultra#86pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon VII

121 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 Ultra

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryVII8800 Ultra
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
52Lepsze
43
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
44Lepsze
37
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41Lepsze
35
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
59
84Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
63Lepsze
62
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationVII8800 Ultra
Pobór mocy295 W171 WLepsze
Proces technologiczny7 nmLepsze90 nm
Zalecany zasilacz600 W450 WLepsze
Długość280 mm270 mmLepsze
Rozmiar rdzenia331 mm²Lepsze484 mm²
Cache pamięciL1 16 KB, L2 4 MBL2 0.1 MBLepsze
Liczba tranzystorów13230 millionLepsze681 million
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600
USB Type-CNieNie
DisplayPortDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
DirectX12.110.0
Vulkan1.3
OpenGL4.63.3
TFLOPS13.44Lepsze0.387
Pobór mocy295 W171 WLepsze
Typ pamięciHBM2GDDR3
Złącze zasilania8+8 pin6+6 pin
Data premiery20192007
ArchitekturaGCN 5.1Tesla
GrubośćDual-slotDual-slot
Upscaling
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 1.0, CUDA 1.0
Cena premierowa$399$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze128
Taktowanie1400 - 1800 MHzLepsze612 MHz
Taktowanie bazowe1400 MHzLepsze612 MHz
Taktowanie boost1800 MHzLepsze612 MHz
Pamięć wideo16 GB HBM2768 MB GDDR3Lepsze
Taktowanie pamięci2 GHz2,2 GHzLepsze
Magistrala pamięci4096 bitLepsze384 bit
Przepustowość pamięci1024 GB/sLepsze106 GB/s
InterfejsPCIe 3x16PCIe 1x16
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje VII i 8800 Ultra w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

VII8800 Ultra
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
9 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongVII25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneVII25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2VII213 FPSSzacowane 74%8800 Ultra217 FPSSzacowane 72%VII150 FPSSzacowane 74%8800 Ultra152 FPSSzacowane 72%VII117 FPSSzacowane 74%8800 Ultra85 FPSSzacowane 66%VII58 FPSSzacowane 74%8800 Ultra32 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077VII138 FPSSzacowane 74%8800 Ultra140 FPSSzacowane 72%VII119 FPSSzacowane 74%8800 Ultra121 FPSSzacowane 72%VII85 FPSSzacowane 74%8800 Ultra62 FPSSzacowane 66%VII39 FPSSzacowane 74%8800 Ultra22 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5VII174 FPSSzacowane 80%8800 Ultra176 FPSSzacowane 78%VII112 FPSSzacowane 74%8800 Ultra114 FPSSzacowane 72%VII105 FPSSzacowane 74%8800 Ultra77 FPSSzacowane 66%VII85 FPSSzacowane 74%8800 Ultra47 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökVII25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyVII112 FPSSzacowane 74%8800 Ultra114 FPSSzacowane 72%VII94 FPSSzacowane 74%8800 Ultra96 FPSSzacowane 72%VII76 FPSSzacowane 74%8800 Ultra55 FPSSzacowane 66%VII40 FPSSzacowane 74%8800 Ultra22 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024VII25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsVII25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%
StarfieldVII25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%
Average FPSVII79 FPS8800 Ultra80 FPSVII61 FPS8800 Ultra62 FPSVII48 FPS8800 Ultra35 FPSVII28 FPS8800 Ultra15 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksVII8800 UltraRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100524319%
H2H Compute IndexH2H Index / 100593648%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100623653%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1008817135%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100598435%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksVII8800 UltraRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100683175%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100663367%
H2H Inference IndexH2H Index / 100623653%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100722985%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100633557%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVII8800 Ultra
DirectX12.110.0
Vulkan1.3
OpenGL4.63.3
Upscaling
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 1.0, CUDA 1.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVII8800 Ultra
ArchitekturaGCN 5.1Tesla
Proces technologiczny7 nmLepsze90 nm
Data premiery20192007
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVII8800 Ultra
Liczba tranzystorów13230 millionLepsze681 million
Rozmiar rdzenia331 mm²Lepsze484 mm²
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze128
Taktowanie bazowe1400 MHzLepsze612 MHz
Taktowanie boost1800 MHzLepsze612 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVII8800 Ultra
InterfejsPCIe 3x16PCIe 1x16
Długość280 mm270 mmLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz600 W450 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pin6+6 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVII8800 Ultra
HDMIHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje VII i 8800 Ultra na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVII8800 Ultra
Pamięć wideo16 GB HBM2768 MB GDDR3Lepsze
Typ pamięciHBM2GDDR3
Magistrala pamięci4096 bitLepsze384 bit
TFLOPS13.44Lepsze0.387
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AVII63
Urządzenie B8800 Ultra62
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: VII or 8800 Ultra?

VII has the higher overall gaming score, while VII offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 Ultra is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 Ultra is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

VII offers more overall performance, while VII offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 Ultra is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

VII is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

VII leads in combined 1440p performance. VII can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

VII is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 Ultra is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 Ultra is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to VII if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.