H2H

GeForce 8800 GS vs Intel Arc A750

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

8800 GS ve Arc A750 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Arc A750, Head to Head birleşik indeksinde 8800 GS modelinden %19 daha önde.+19%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

GeForce 8800 GS vs Intel Arc A750: ana sonuç

8800 GS ve Arc A750 karşılaştırması, Arc A750 için «oyun performansı» alanında 19% avantaj gösteriyor; ancak 8800 GS «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4351
Verimlilik
10076
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
1768
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Cihazlar aynı genel puanı aldı

8800 GS birleşik oyun performansında önde. 8800 GS kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI0%

Performans neredeyse aynı

FİYAT FARKI₺8.441

8800 GS daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 50–55/ 317
8800 GS#56GPU sıralamasındaki konum
Arc A750#52GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

GeForce 8800 GS

141 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 8800 GS

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Category8800 GSArc A750
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
43
51Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
37
43Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
35
41Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100Daha iyi
76
Head to Head puanıGenel katalog puanı
65
65
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specification8800 GSArc A750
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.26417.2Daha iyi
Güç tüketimi105 WDaha iyi225 W
Çıkış tarihi20082022
MimariTeslaXe-HPG
Bellek türüGDDR3GDDR6
Güç konektörü6 pin6+8 pin
KalınlıkSingle-slotDual-slot
UpscalingXeSS
Compute APIOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0
Çıkış fiyatı$79Daha iyi$289
Shader birimleri / çekirdekler963584Daha iyi
Saat hızı550 MHz2050 - 2400 MHzDaha iyi
Temel saat hızı550 MHz2050 MHzDaha iyi
Boost saat hızı550 MHz2400 MHzDaha iyi
Video belleği768 MB GDDR3Daha iyi8 GB GDDR6
Bellek frekansı1,9 GHz16 GHzDaha iyi
Bellek veri yolu192 bit256 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği46 GB/s512 GB/sDaha iyi
ArayüzPCIe 2x16PCIe 4x16
Güç tüketimi105 WDaha iyi225 W
Üretim süreci65 nm6 nmDaha iyi
Önerilen PSU300 WDaha iyi550 W
Uzunluk229 mmVaries by board
Zar boyutu324 mm²Daha iyi406 mm²
Bellek önbelleğiL2 0.05 MBL2 16 MB
Transistör sayısı754 million21700 millionDaha iyi
Maksimum monitör34
Maksimum çözünürlük2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

8800 GSArc A750
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSTahmini 64%
26 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
22 FPSTahmini 64%
22 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
12 FPSTahmini 58%
17 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 55%
8 FPSTahmini 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8800 GS26 FPSTahmini 64%Arc A75026 FPSTahmini 66%8800 GS22 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%8800 GS12 FPSTahmini 58%Arc A75017 FPSTahmini 66%8800 GS5 FPSTahmini 55%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Call of Duty: Warzone8800 GS26 FPSTahmini 64%Arc A75026 FPSTahmini 66%8800 GS22 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%8800 GS12 FPSTahmini 58%Arc A75017 FPSTahmini 66%8800 GS5 FPSTahmini 55%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Counter-Strike 28800 GS216 FPSTahmini 72%Arc A750221 FPSTahmini 74%8800 GS152 FPSTahmini 72%Arc A750156 FPSTahmini 74%8800 GS85 FPSTahmini 66%Arc A750121 FPSTahmini 74%8800 GS31 FPSTahmini 62%Arc A75047 FPSTahmini 69%
Cyberpunk 20778800 GS140 FPSTahmini 72%Arc A750143 FPSTahmini 74%8800 GS120 FPSTahmini 72%Arc A750123 FPSTahmini 74%8800 GS62 FPSTahmini 66%Arc A75088 FPSTahmini 74%8800 GS21 FPSTahmini 62%Arc A75032 FPSTahmini 69%
Forza Horizon 58800 GS176 FPSTahmini 78%Arc A750180 FPSTahmini 80%8800 GS114 FPSTahmini 72%Arc A750117 FPSTahmini 74%8800 GS77 FPSTahmini 66%Arc A750109 FPSTahmini 74%8800 GS45 FPSTahmini 62%Arc A75069 FPSTahmini 69%
God of War Ragnarök8800 GS26 FPSTahmini 64%Arc A75026 FPSTahmini 66%8800 GS22 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%8800 GS12 FPSTahmini 58%Arc A75017 FPSTahmini 66%8800 GS5 FPSTahmini 55%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Hogwarts Legacy8800 GS114 FPSTahmini 72%Arc A750117 FPSTahmini 74%8800 GS95 FPSTahmini 72%Arc A75098 FPSTahmini 74%8800 GS55 FPSTahmini 66%Arc A75079 FPSTahmini 74%8800 GS21 FPSTahmini 62%Arc A75032 FPSTahmini 69%
Microsoft Flight Simulator 20248800 GS26 FPSTahmini 64%Arc A75026 FPSTahmini 66%8800 GS22 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%8800 GS12 FPSTahmini 58%Arc A75017 FPSTahmini 66%8800 GS5 FPSTahmini 55%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Monster Hunter Wilds8800 GS26 FPSTahmini 64%Arc A75026 FPSTahmini 66%8800 GS22 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%8800 GS12 FPSTahmini 58%Arc A75017 FPSTahmini 66%8800 GS5 FPSTahmini 55%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Starfield8800 GS26 FPSTahmini 64%Arc A75026 FPSTahmini 66%8800 GS22 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%8800 GS12 FPSTahmini 58%Arc A75017 FPSTahmini 66%8800 GS5 FPSTahmini 55%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Average FPS8800 GS80 FPSArc A75082 FPS8800 GS61 FPSArc A75063 FPS8800 GS35 FPSArc A75050 FPS8800 GS15 FPSArc A75023 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeks8800 GSArc A750Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100435117%
H2H Compute IndexH2H Index / 100355849%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100365643%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001768120%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001007627%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeks8800 GSArc A750Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100315962%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100335855%
H2H Inference IndexH2H Index / 100365643%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100296070%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100355646%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 GSArc A750
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingXeSS
Compute APIOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 GSArc A750
MimariTeslaXe-HPG
Üretim süreci65 nm6 nmDaha iyi
Çıkış tarihi20082022
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 GSArc A750
Transistör sayısı754 million21700 millionDaha iyi
Zar boyutu324 mm²Daha iyi406 mm²
Shader birimleri / çekirdekler963584Daha iyi
Temel saat hızı550 MHz2050 MHzDaha iyi
Boost saat hızı550 MHz2400 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 GSArc A750
ArayüzPCIe 2x16PCIe 4x16
Uzunluk229 mmVaries by board
KalınlıkSingle-slotDual-slot
Önerilen PSU300 WDaha iyi550 W
Güç konektörü6 pin6+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 GSArc A750
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör34
Maksimum çözünürlük2560 × 16007680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü 8800 GS ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 GSArc A750
Video belleği768 MB GDDR3Daha iyi8 GB GDDR6
Bellek türüGDDR3GDDR6
Bellek veri yolu192 bit256 bitDaha iyi
TFLOPS0.26417.2Daha iyi
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz A8800 GS65
Cihaz BArc A75065
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8800 GS or Arc A750?

8800 GS has the higher overall gaming score, while 8800 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8800 GS offers more overall performance, while 8800 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8800 GS leads in combined 1440p performance. 8800 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8800 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8800 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.