H2H

Intel Arc A750 vs GeForce 210

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc A750 ve 210 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Arc A750, Head to Head birleşik indeksinde 210 modelinden %65 daha önde.+65%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc A750 vs GeForce 210: ana sonuç

Arc A750 ve 210 karşılaştırması, Arc A750 için «oyun performansı» alanında 65% avantaj gösteriyor; ancak 210 «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5131
Verimlilik
76100
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
6843
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Arc A750 genel olarak en iyi seçim

Arc A750 birleşik oyun performansında önde. Arc A750 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI14%

Arc A750 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺8.444

210 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 50–55/ 317
Arc A750#52GPU sıralamasındaki konum
210TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Intel Arc A750

124 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 210

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc A750210
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
51Daha iyi
31
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
43Daha iyi
29
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
41Daha iyi
26
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
76
100Daha iyi
Head to Head puanıGenel katalog puanı
65Daha iyi
57
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc A750210
Maksimum monitör43
Maksimum çözünürlük7680 × 43204096 × 2160
USB Type-CHayırHayır
Vulkan1.4
KalınlıkDual-slotSingle-slot
UzunlukVaries by board168 mm
TFLOPS17.2Daha iyi0.039
HDMIHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSS
DirectX12.210.1
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.2
MimariXe-HPGTesla 2.0
Bellek türüGDDR6DDR3
Güç konektörü6+8 pinNone
Çıkış tarihi20222009
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort
OpenGL4.63.3
Güç tüketimi225 W31 WDaha iyi
Çıkış fiyatı$289$79Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3584Daha iyi16
Üretim süreci6 nmDaha iyi40 nm
Saat hızı2050 - 2400 MHzDaha iyi589 MHz
Temel saat hızı2050 MHzDaha iyi589 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi589 MHz
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi1 GB DDR3
Bellek frekansı16 GHzDaha iyi1,2 GHz
Bellek veri yolu256 bitDaha iyi64 bit
Bellek bant genişliği512 GB/sDaha iyi10 GB/s
ArayüzPCIe 4x16PCIe 2x16
Güç tüketimi225 W31 WDaha iyi
Önerilen PSU550 W200 WDaha iyi
Zar boyutu406 mm²57 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL2 16 MBL2 0.03 MB
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi260 million
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc A750 ve 210 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc A750210
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSTahmini 66%
18 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
22 FPSTahmini 66%
16 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
17 FPSTahmini 66%
8 FPSTahmini 58%
4K Ultra
8 FPSTahmini 61%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A75026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%Arc A75017 FPSTahmini 66%2108 FPSTahmini 58%Arc A7508 FPSTahmini 61%2105 FPSTahmini 55%
Call of Duty: WarzoneArc A75026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%Arc A75017 FPSTahmini 66%2108 FPSTahmini 58%Arc A7508 FPSTahmini 61%2105 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 2Arc A750221 FPSTahmini 74%210154 FPSTahmini 72%Arc A750156 FPSTahmini 74%210108 FPSTahmini 72%Arc A750121 FPSTahmini 74%21058 FPSTahmini 66%Arc A75047 FPSTahmini 69%21021 FPSTahmini 62%
Cyberpunk 2077Arc A750143 FPSTahmini 74%210100 FPSTahmini 72%Arc A750123 FPSTahmini 74%21086 FPSTahmini 72%Arc A75088 FPSTahmini 74%21042 FPSTahmini 66%Arc A75032 FPSTahmini 69%21014 FPSTahmini 62%
Forza Horizon 5Arc A750180 FPSTahmini 80%210126 FPSTahmini 78%Arc A750117 FPSTahmini 74%21081 FPSTahmini 72%Arc A750109 FPSTahmini 74%21052 FPSTahmini 66%Arc A75069 FPSTahmini 69%21031 FPSTahmini 62%
God of War RagnarökArc A75026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%Arc A75017 FPSTahmini 66%2108 FPSTahmini 58%Arc A7508 FPSTahmini 61%2105 FPSTahmini 55%
Hogwarts LegacyArc A750117 FPSTahmini 74%21081 FPSTahmini 72%Arc A75098 FPSTahmini 74%21068 FPSTahmini 72%Arc A75079 FPSTahmini 74%21038 FPSTahmini 66%Arc A75032 FPSTahmini 69%21014 FPSTahmini 62%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A75026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%Arc A75017 FPSTahmini 66%2108 FPSTahmini 58%Arc A7508 FPSTahmini 61%2105 FPSTahmini 55%
Monster Hunter WildsArc A75026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%Arc A75017 FPSTahmini 66%2108 FPSTahmini 58%Arc A7508 FPSTahmini 61%2105 FPSTahmini 55%
StarfieldArc A75026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%Arc A75022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%Arc A75017 FPSTahmini 66%2108 FPSTahmini 58%Arc A7508 FPSTahmini 61%2105 FPSTahmini 55%
Average FPSArc A75082 FPS21057 FPSArc A75063 FPS21044 FPSArc A75050 FPS21024 FPSArc A75023 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A750210Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100513149%
H2H Compute IndexH2H Index / 100583161%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100563449%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100684345%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1007610027%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A750210Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100593648%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100583647%
H2H Inference IndexH2H Index / 100563449%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100603845%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100563546%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750210
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750210
MimariXe-HPGTesla 2.0
Üretim süreci6 nmDaha iyi40 nm
Çıkış tarihi20222009
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750210
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi260 million
Zar boyutu406 mm²57 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3584Daha iyi16
Temel saat hızı2050 MHzDaha iyi589 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi589 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750210
ArayüzPCIe 4x16PCIe 2x16
UzunlukVaries by board168 mm
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Önerilen PSU550 W200 WDaha iyi
Güç konektörü6+8 pinNone

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750210
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör43
Maksimum çözünürlük7680 × 43204096 × 2160

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc A750 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750210
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi1 GB DDR3
Bellek türüGDDR6DDR3
Bellek veri yolu256 bitDaha iyi64 bit
TFLOPS17.2Daha iyi0.039
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc A75065
Cihaz B21057
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A750 or 210?

Arc A750 has the higher overall gaming score, while Arc A750 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

210 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

210 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A750 offers more overall performance, while Arc A750 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

210 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A750 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A750 leads in combined 1440p performance. Arc A750 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A750 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A750 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.