H2H

Radeon RX 6400 vs Radeon Vega 11CU 2400G

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RX 6400 ve Vega 11CU 2400G özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Vega 11CU 2400G, Head to Head birleşik indeksinde RX 6400 modelinden %30 daha önde.+30%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 6400 vs Radeon Vega 11CU 2400G: ana sonuç

RX 6400 ve Vega 11CU 2400G karşılaştırması, Vega 11CU 2400G için «oyun performansı» alanında 30% avantaj gösteriyor; ancak RX 6400 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Fiyat / performans
Performans
3343
Fiyat / performans
100100
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

RX 6400 genel olarak en iyi seçim

RX 6400 birleşik oyun performansında önde. RX 6400 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI2%

RX 6400 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺965

RX 6400 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 160–165/ 317
RX 6400TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
Vega 11CU 2400GTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon RX 6400

82 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Radeon Vega 11CU 2400G

100/100 · Fiyat $119

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 6400Vega 11CU 2400G
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
33
43Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
30
37Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
28
35Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100Daha iyi
50
Head to Head puanıGenel katalog puanı
58Daha iyi
57
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 6400Vega 11CU 2400G
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
Device classDesktopDesktop
Maksimum monitör2Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS3.565Daha iyi1.76
Güç tüketimi53 W
Bellek türüGDDR6SMA
Güç konektörüNone
Çıkış tarihi20222018
MimariRDNA 2.0Not publicly specified
KalınlıkSingle-slotVaries by board
Compute APIOpenCL 2.2
Çıkış fiyatı$159
Shader birimleri / çekirdekler768Not publicly specified
Saat hızı1923 - 2321 MHzDaha iyi300 - 1250 MHz
Temel saat hızı1923 MHzDaha iyi300 MHz
Boost saat hızı2321 MHzDaha iyi1250 MHz
Video belleği4 GB GDDR6- SMA
Bellek frekansı16 GHz
Bellek veri yolu64 bit
Bellek bant genişliği128 GB/s
ArayüzPCIe 4x4IGP
Güç tüketimi53 W
Üretim süreci6 nmDaha iyi14 nm
Önerilen PSU250 WVaries by board
Zar boyutu107 mm²Not publicly specified
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 1 MBNot publicly specified
Transistör sayısı5400 millionNot publicly specified
UpscalingFSR
UzunlukVaries by boardVaries by board
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 6400Vega 11CU 2400G
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
20 FPSTahmini 64%
21 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
17 FPSTahmini 64%
18 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
9 FPSTahmini 58%
14 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 55%
8 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 640020 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G21 FPSTahmini 66%RX 640017 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G18 FPSTahmini 66%RX 64009 FPSTahmini 58%Vega 11CU 2400G14 FPSTahmini 66%RX 64005 FPSTahmini 55%Vega 11CU 2400G8 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneRX 640020 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G21 FPSTahmini 66%RX 640017 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G18 FPSTahmini 66%RX 64009 FPSTahmini 58%Vega 11CU 2400G14 FPSTahmini 66%RX 64005 FPSTahmini 55%Vega 11CU 2400G8 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2RX 6400168 FPSTahmini 72%Vega 11CU 2400G178 FPSTahmini 74%RX 6400118 FPSTahmini 72%Vega 11CU 2400G125 FPSTahmini 74%RX 640063 FPSTahmini 66%Vega 11CU 2400G97 FPSTahmini 74%RX 640023 FPSTahmini 62%Vega 11CU 2400G48 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077RX 6400109 FPSTahmini 72%Vega 11CU 2400G115 FPSTahmini 74%RX 640093 FPSTahmini 72%Vega 11CU 2400G99 FPSTahmini 74%RX 640046 FPSTahmini 66%Vega 11CU 2400G71 FPSTahmini 74%RX 640015 FPSTahmini 62%Vega 11CU 2400G32 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5RX 6400137 FPSTahmini 78%Vega 11CU 2400G145 FPSTahmini 80%RX 640088 FPSTahmini 72%Vega 11CU 2400G94 FPSTahmini 74%RX 640057 FPSTahmini 66%Vega 11CU 2400G88 FPSTahmini 74%RX 640033 FPSTahmini 62%Vega 11CU 2400G71 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökRX 640020 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G21 FPSTahmini 66%RX 640017 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G18 FPSTahmini 66%RX 64009 FPSTahmini 58%Vega 11CU 2400G14 FPSTahmini 66%RX 64005 FPSTahmini 55%Vega 11CU 2400G8 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyRX 640089 FPSTahmini 72%Vega 11CU 2400G94 FPSTahmini 74%RX 640074 FPSTahmini 72%Vega 11CU 2400G79 FPSTahmini 74%RX 640041 FPSTahmini 66%Vega 11CU 2400G63 FPSTahmini 74%RX 640016 FPSTahmini 62%Vega 11CU 2400G33 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 640020 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G21 FPSTahmini 66%RX 640017 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G18 FPSTahmini 66%RX 64009 FPSTahmini 58%Vega 11CU 2400G14 FPSTahmini 66%RX 64005 FPSTahmini 55%Vega 11CU 2400G8 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsRX 640020 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G21 FPSTahmini 66%RX 640017 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G18 FPSTahmini 66%RX 64009 FPSTahmini 58%Vega 11CU 2400G14 FPSTahmini 66%RX 64005 FPSTahmini 55%Vega 11CU 2400G8 FPSTahmini 66%
StarfieldRX 640020 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G21 FPSTahmini 66%RX 640017 FPSTahmini 64%Vega 11CU 2400G18 FPSTahmini 66%RX 64009 FPSTahmini 58%Vega 11CU 2400G14 FPSTahmini 66%RX 64005 FPSTahmini 55%Vega 11CU 2400G8 FPSTahmini 66%
Average FPSRX 640062 FPSVega 11CU 2400G66 FPSRX 640048 FPSVega 11CU 2400G51 FPSRX 640026 FPSVega 11CU 2400G40 FPSRX 640012 FPSVega 11CU 2400G23 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 6400Vega 11CU 2400GFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100334326%
H2H Compute IndexH2H Index / 10044432%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10041435%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100600200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 6400Vega 11CU 2400GFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10045435%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10044432%
H2H Inference IndexH2H Index / 10041435%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100484311%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10041435%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6400Vega 11CU 2400G
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
Compute APIOpenCL 2.2

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6400Vega 11CU 2400G
MimariRDNA 2.0Not publicly specified
Üretim süreci6 nmDaha iyi14 nm
Çıkış tarihi20222018
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6400Vega 11CU 2400G
Transistör sayısı5400 millionNot publicly specified
Zar boyutu107 mm²Not publicly specified
Shader birimleri / çekirdekler768Not publicly specified
Temel saat hızı1923 MHzDaha iyi300 MHz
Boost saat hızı2321 MHzDaha iyi1250 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6400Vega 11CU 2400G
ArayüzPCIe 4x4IGP
UzunlukVaries by boardVaries by board
KalınlıkSingle-slotVaries by board
Önerilen PSU250 WVaries by board
Güç konektörüNone

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6400Vega 11CU 2400G
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör2Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 6400 ve Vega 11CU 2400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6400Vega 11CU 2400G
Video belleği4 GB GDDR6- SMA
Bellek türüGDDR6SMA
Bellek veri yolu64 bit
TFLOPS3.565Daha iyi1.76
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 640058
Cihaz BVega 11CU 2400G57
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6400 or Vega 11CU 2400G?

RX 6400 has the higher overall gaming score, while RX 6400 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6400 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6400 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6400 offers more overall performance, while RX 6400 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6400 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6400 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6400 leads in combined 1440p performance. RX 6400 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6400 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6400 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.