H2H

GeForce 8600 GS vs Radeon Vega 11CU 2400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8600 GS i Vega 11CU 2400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

8600 GS wyprzedza Vega 11CU 2400G o 7% według zbiorczego indeksu Head to Head.+7%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8600 GS vs Radeon Vega 11CU 2400G: kluczowy wniosek

Porównanie 8600 GS i Vega 11CU 2400G pokazuje przewagę 7% dla 8600 GS w «wydajność w grach», ale Vega 11CU 2400G może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4643
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8600 GS to najlepszy wybór ogólny

8600 GS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8600 GS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI18%

8600 GS prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY430 zł

8600 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 41–46z 319
8600 GS#43pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 2400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8600 GS

157 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8600 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8600 GSVega 11CU 2400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
46Lepsze
43
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
40Lepsze
37
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
37Lepsze
35
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
50
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
67Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8600 GSVega 11CU 2400G
Device classDesktopDesktop
Pobór mocy47 W
DirectX10.012.0
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.0381.76Lepsze
Taktowanie pamięci800 MHz
Typ pamięciDDR2SMA
Złącze zasilaniaNoneIntegrated (shared power)
Data premiery20072018
ArchitekturaTeslaNot publicly specified
GrubośćSingle-slotVaries by board
DługośćVaries by boardVaries by board
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1
Cena premierowa$79
Taktowanie540 MHzLepsze300 - 1250 MHz
Taktowanie bazowe540 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost540 MHz1250 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB DDR2- SMA
Magistrala pamięci128 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci12800 GB/s
InterfejsPCIe 1x16IGP
Pobór mocy47 W
Proces technologiczny80 nm14 nmLepsze
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
Rozmiar rdzenia169 mm²Not publicly specified
Liczba tranzystorów289 millionNot publicly specified
Jednostki shader / rdzenie16Not publicly specified
Cache pamięciL2 0.03 MBNot publicly specified
Maks. liczba monitorów3Varies by board
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
VulkanNot supported1.2
HDMIBoard dependentHDMI 2.0b
UpscalingNot supportedAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
DisplayPortBoard dependentDisplayPort 1.4
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8600 GSVega 11CU 2400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 65%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 65%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
14 FPSSzacowane 61%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 57%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8600 GS26 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: Warzone8600 GS26 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 28600 GS220 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 2400G178 FPSSzacowane 74%8600 GS154 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 2400G125 FPSSzacowane 74%8600 GS98 FPSSzacowane 69%Vega 11CU 2400G97 FPSSzacowane 74%8600 GS37 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G48 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 20778600 GS142 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 2400G115 FPSSzacowane 74%8600 GS122 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 2400G99 FPSSzacowane 74%8600 GS71 FPSSzacowane 69%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%8600 GS25 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G32 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 58600 GS179 FPSSzacowane 79%Vega 11CU 2400G145 FPSSzacowane 80%8600 GS116 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%8600 GS88 FPSSzacowane 69%Vega 11CU 2400G88 FPSSzacowane 74%8600 GS54 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%
God of War Ragnarök8600 GS26 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts Legacy8600 GS116 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%8600 GS97 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 2400G79 FPSSzacowane 74%8600 GS64 FPSSzacowane 69%Vega 11CU 2400G63 FPSSzacowane 74%8600 GS25 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 20248600 GS26 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter Wilds8600 GS26 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Starfield8600 GS26 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPS8600 GS81 FPSVega 11CU 2400G66 FPS8600 GS62 FPSVega 11CU 2400G51 FPS8600 GS41 FPSVega 11CU 2400G40 FPS8600 GS18 FPSVega 11CU 2400G23 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GSVega 11CU 2400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10046437%
H2H Compute IndexH2H Index / 100374315%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100374315%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100130200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GSVega 11CU 2400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100314332%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100334326%
H2H Inference IndexH2H Index / 100374315%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100284342%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100364318%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSVega 11CU 2400G
DirectX10.012.0
VulkanNot supported1.2
OpenGL3.34.6
UpscalingNot supportedAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSVega 11CU 2400G
ArchitekturaTeslaNot publicly specified
Proces technologiczny80 nm14 nmLepsze
Data premiery20072018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSVega 11CU 2400G
Liczba tranzystorów289 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia169 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie16Not publicly specified
Taktowanie bazowe540 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost540 MHz1250 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSVega 11CU 2400G
InterfejsPCIe 1x16IGP
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćSingle-slotVaries by board
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
Złącze zasilaniaNoneIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSVega 11CU 2400G
HDMIBoard dependentHDMI 2.0b
DisplayPortBoard dependentDisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów3Varies by board
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8600 GS i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSVega 11CU 2400G
Pamięć wideo512 MB DDR2- SMA
Typ pamięciDDR2SMA
Magistrala pamięci128 bitSystem memory interface
TFLOPS0.0381.76Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8600 GS67
Urządzenie BVega 11CU 2400G57
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8600 GS or Vega 11CU 2400G?

8600 GS has the higher overall gaming score, while 8600 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8600 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8600 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8600 GS offers more overall performance, while 8600 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8600 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8600 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8600 GS leads in combined 1440p performance. 8600 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8600 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8600 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8600 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8600 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.