H2H

GeForce 205 vs Intel Arc A310

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 205 i Arc A310 według specyfikacji oraz istotnych testów.

205 wyprzedza Arc A310 o 27% według zbiorczego indeksu Head to Head.+27%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 205 vs Intel Arc A310: kluczowy wniosek

Porównanie 205 i Arc A310 pokazuje przewagę 27% dla 205 w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4233
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1360
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

205 to najlepszy wybór ogólny

205 prowadzi w łącznej wydajności w grach. 205 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI10%

205 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY356 zł

205 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 58–63z 317
205#60pozycja w rankingu GPU
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A310

60 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 205

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category205Arc A310
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
42Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
34Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
64Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification205Arc A310
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0
Device classDesktopDesktop
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGLOpenGL 3.34.6
TFLOPS0.0452.688Lepsze
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0
Cena premierowa$79Lepsze$169
Jednostki shader / rdzenie16768Lepsze
Pobór mocy31 WLepsze75 W
Rozmiar rdzenia144 mm²Lepsze157 mm²
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x8
Taktowanie589 MHz1750 - 2000 MHzLepsze
Taktowanie bazowe589 MHz1750 MHzLepsze
Taktowanie boost589 MHz2000 MHzLepsze
Liczba tranzystorów314 million7200 millionLepsze
Typ pamięciDDR2GDDR6
Złącze zasilaniaNoneNone
Data premiery20092022
ArchitekturaTeslaXe-HPG
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci800 MHzLepsze15,5 GHz
Magistrala pamięci64 bit64 bit
Przepustowość pamięci6400 GB/sLepsze124 GB/s
Pobór mocy31 WLepsze75 W
Proces technologiczny40 nm6 nmLepsze
GrubośćIGPSingle-slot
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Cache pamięciNot publicly specifiedL2 4 MB
Maks. rozdzielczośćVaries by board7680 × 4320
USB Type-CNieNie
Zalecany zasilaczVaries by board200 W
DługośćVaries by boardVaries by board
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 205 i Arc A310 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

205Arc A310
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 64%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 64%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 60%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong20524 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%20521 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%20512 FPSSzacowane 60%Arc A3109 FPSSzacowane 58%2055 FPSSzacowane 56%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: Warzone20524 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%20521 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%20512 FPSSzacowane 60%Arc A3109 FPSSzacowane 58%2055 FPSSzacowane 56%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2205204 FPSSzacowane 72%Arc A310165 FPSSzacowane 72%205143 FPSSzacowane 72%Arc A310116 FPSSzacowane 72%20588 FPSSzacowane 68%Arc A31062 FPSSzacowane 66%20534 FPSSzacowane 64%Arc A31022 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077205132 FPSSzacowane 72%Arc A310106 FPSSzacowane 72%205113 FPSSzacowane 72%Arc A31092 FPSSzacowane 72%20564 FPSSzacowane 68%Arc A31045 FPSSzacowane 66%20523 FPSSzacowane 64%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5205166 FPSSzacowane 78%Arc A310134 FPSSzacowane 78%205108 FPSSzacowane 72%Arc A31087 FPSSzacowane 72%20579 FPSSzacowane 68%Arc A31056 FPSSzacowane 66%20549 FPSSzacowane 64%Arc A31033 FPSSzacowane 62%
God of War Ragnarök20524 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%20521 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%20512 FPSSzacowane 60%Arc A3109 FPSSzacowane 58%2055 FPSSzacowane 56%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts Legacy205108 FPSSzacowane 72%Arc A31087 FPSSzacowane 72%20590 FPSSzacowane 72%Arc A31073 FPSSzacowane 72%20557 FPSSzacowane 68%Arc A31041 FPSSzacowane 66%20523 FPSSzacowane 64%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 202420524 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%20521 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%20512 FPSSzacowane 60%Arc A3109 FPSSzacowane 58%2055 FPSSzacowane 56%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter Wilds20524 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%20521 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%20512 FPSSzacowane 60%Arc A3109 FPSSzacowane 58%2055 FPSSzacowane 56%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Starfield20524 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%20521 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%20512 FPSSzacowane 60%Arc A3109 FPSSzacowane 58%2055 FPSSzacowane 56%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Average FPS20575 FPSArc A31061 FPS20558 FPSArc A31047 FPS20536 FPSArc A31026 FPS20516 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks205Arc A310Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100423324%
H2H Compute IndexH2H Index / 100344221%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100344119%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001360129%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks205Arc A310Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100294543%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100304438%
H2H Inference IndexH2H Index / 100344119%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100264859%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100334122%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications205Arc A310
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGLOpenGL 3.34.6
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications205Arc A310
ArchitekturaTeslaXe-HPG
Proces technologiczny40 nm6 nmLepsze
Data premiery20092022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications205Arc A310
Liczba tranzystorów314 million7200 millionLepsze
Rozmiar rdzenia144 mm²Lepsze157 mm²
Jednostki shader / rdzenie16768Lepsze
Taktowanie bazowe589 MHz1750 MHzLepsze
Taktowanie boost589 MHz2000 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications205Arc A310
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x8
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćIGPSingle-slot
Zalecany zasilaczVaries by board200 W
Złącze zasilaniaNoneNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications205Arc A310
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczośćVaries by board7680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 205 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications205Arc A310
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciDDR2GDDR6
Magistrala pamięci64 bit64 bit
TFLOPS0.0452.688Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A20564
Urządzenie BArc A31058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 205 or Arc A310?

205 has the higher overall gaming score, while 205 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

205 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

205 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

205 offers more overall performance, while 205 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

205 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

205 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

205 leads in combined 1440p performance. 205 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

205 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

205 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

205 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 205 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.