H2H

Intel Arc A750 vs GeForce RTX 3090 Ti

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A750 i RTX 3090 Ti według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 3090 Ti wyprzedza Arc A750 o 39% według zbiorczego indeksu Head to Head.+39%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A750 vs GeForce RTX 3090 Ti: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A750 i RTX 3090 Ti pokazuje przewagę 39% dla RTX 3090 Ti w «wydajność w grach», ale Arc A750 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5171
Efektywność
7653
Cena / wydajność
10057
Pojemność pamięci
68100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Urządzenia mają taki sam wynik ogólny

Arc A750 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A750 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI0%

Wydajność jest prawie identyczna

RÓŻNICA CENY4337 zł

Arc A750 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 48–53z 317
Arc A750#52pozycja w rankingu GPU
RTX 3090 Ti#50pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 3090 Ti

130 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A750

100/100 · Cena $289

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A750RTX 3090 Ti
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
51
71Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
43
58Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41
55Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
76Lepsze
53
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A750RTX 3090 Ti
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
Vulkan1.41.4
GrubośćDual-slotTriple-slot
DługośćVaries by board336 mm
TFLOPS17.240Lepsze
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSDLSS 2
DirectX12.212.2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 8.6
ArchitekturaXe-HPGAmpere
Typ pamięciGDDR6GDDR6X
Złącze zasilania6+8 pin16 pin
Data premiery20222022
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
OpenGL4.64.6
Pobór mocy225 WLepsze450 W
Cena premierowa$289Lepsze$1999
Jednostki shader / rdzenie358410752Lepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze8 nm
Taktowanie2050 - 2400 MHzLepsze1560 - 1860 MHz
Taktowanie bazowe2050 MHzLepsze1560 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1860 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR624 GB GDDR6XLepsze
Taktowanie pamięci16 GHz21 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
Przepustowość pamięci512 GB/s1008 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy225 WLepsze450 W
Zalecany zasilacz550 WLepsze850 W
Rozmiar rdzenia406 mm²Lepsze628 mm²
Cache pamięciL2 16 MBLepszeL1 128 KB, L2 6 MB
Liczba tranzystorów21700 million28300 millionLepsze
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A750RTX 3090 Ti
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 66%
35 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
29 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
13 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti35 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti29 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti22 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 3090 Ti13 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti35 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti29 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti22 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 3090 Ti13 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Arc A750221 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti291 FPSSzacowane 74%Arc A750156 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti204 FPSSzacowane 74%Arc A750121 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti159 FPSSzacowane 74%Arc A75047 FPSSzacowane 69%RTX 3090 Ti79 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Arc A750143 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti188 FPSSzacowane 74%Arc A750123 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti162 FPSSzacowane 74%Arc A75088 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti115 FPSSzacowane 74%Arc A75032 FPSSzacowane 69%RTX 3090 Ti53 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Arc A750180 FPSSzacowane 80%RTX 3090 Ti237 FPSSzacowane 80%Arc A750117 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti153 FPSSzacowane 74%Arc A750109 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti143 FPSSzacowane 74%Arc A75069 FPSSzacowane 69%RTX 3090 Ti116 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti35 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti29 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti22 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 3090 Ti13 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyArc A750117 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti153 FPSSzacowane 74%Arc A75098 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti128 FPSSzacowane 74%Arc A75079 FPSSzacowane 74%RTX 3090 Ti103 FPSSzacowane 74%Arc A75032 FPSSzacowane 69%RTX 3090 Ti54 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti35 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti29 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti22 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 3090 Ti13 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti35 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti29 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti22 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 3090 Ti13 FPSSzacowane 66%
StarfieldArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti35 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti29 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 3090 Ti22 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 3090 Ti13 FPSSzacowane 66%
Average FPSArc A75082 FPSRTX 3090 Ti108 FPSArc A75063 FPSRTX 3090 Ti82 FPSArc A75050 FPSRTX 3090 Ti65 FPSArc A75023 FPSRTX 3090 Ti38 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A750RTX 3090 TiRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100517133%
H2H Compute IndexH2H Index / 100587424%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100567934%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1006810038%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100765336%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A750RTX 3090 TiRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100598435%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100588335%
H2H Inference IndexH2H Index / 100567934%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100608737%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100568035%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 3090 Ti
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 8.6

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 3090 Ti
ArchitekturaXe-HPGAmpere
Proces technologiczny6 nmLepsze8 nm
Data premiery20222022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 3090 Ti
Liczba tranzystorów21700 million28300 millionLepsze
Rozmiar rdzenia406 mm²Lepsze628 mm²
Jednostki shader / rdzenie358410752Lepsze
Taktowanie bazowe2050 MHzLepsze1560 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1860 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 3090 Ti
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
DługośćVaries by board336 mm
GrubośćDual-slotTriple-slot
Zalecany zasilacz550 WLepsze850 W
Złącze zasilania6+8 pin16 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 3090 Ti
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A750 i RTX 3090 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 3090 Ti
Pamięć wideo8 GB GDDR624 GB GDDR6XLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6X
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
TFLOPS17.240Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A75065
Urządzenie BRTX 3090 Ti65
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A750 or RTX 3090 Ti?

Arc A750 has the higher overall gaming score, while Arc A750 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 3090 Ti is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 3090 Ti is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A750 offers more overall performance, while Arc A750 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 3090 Ti is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A750 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A750 leads in combined 1440p performance. Arc A750 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A750 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A750 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A750 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A750 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.