H2H

Radeon RX 590 GME vs Titan RTX

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RX 590 GME ve Titan RTX özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Titan RTX, Head to Head birleşik indeksinde RX 590 GME modelinden %27 daha önde.+27%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 590 GME vs Titan RTX: ana sonuç

RX 590 GME ve Titan RTX karşılaştırması, Titan RTX için «oyun performansı» alanında 27% avantaj gösteriyor; ancak RX 590 GME «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4152
Verimlilik
7862
Fiyat / performans
10064
Bellek kapasitesi
68100
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

RX 590 GME genel olarak en iyi seçim

RX 590 GME birleşik oyun performansında önde. RX 590 GME kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI5%

RX 590 GME birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺32.798

RX 590 GME daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 152–157/ 317
RX 590 GMETOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
Titan RTXTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Titan RTX

141 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Radeon RX 590 GME

100/100 · Fiyat $229

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 590 GMETitan RTX
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
41
52Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
36
44Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
34
41Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
78Daha iyi
62
Head to Head puanıGenel katalog puanı
59Daha iyi
56
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 590 GMETitan RTX
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.0
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maksimum monitör45
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırEvet
DirectX12.012.2
Vulkan1.31.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS6.54316.31Daha iyi
Güç tüketimi175 WDaha iyi280 W
Bellek türüGDDR5GDDR6
Güç konektörü8 pin8+8 pin
Çıkış tarihi20202018
MimariGCN 4.0Turing
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 3.0, CUDA 7.5
Çıkış fiyatı$229Daha iyi$2499
Shader birimleri / çekirdekler23044608Daha iyi
Saat hızı1257 - 1380 MHz1350 - 1770 MHzDaha iyi
Temel saat hızı1257 MHz1350 MHzDaha iyi
Boost saat hızı1380 MHz1770 MHzDaha iyi
Video belleği8 GB GDDR524 GB GDDR6Daha iyi
Bellek frekansı8 GHz14 GHzDaha iyi
Bellek veri yolu256 bit384 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği256 GB/s672 GB/sDaha iyi
ArayüzPCIe 3x16PCIe 3x16
Güç tüketimi175 WDaha iyi280 W
Üretim süreci14 nm12 nmDaha iyi
Önerilen PSU450 WDaha iyi600 W
Uzunluk241 mmDaha iyi267 mm
Zar boyutu232 mm²Daha iyi754 mm²
Bellek önbelleğiL1 16 KB, L2 2 MBL1 64 KB, L2 6 MB
Transistör sayısı5700 million18600 millionDaha iyi
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 590 GMETitan RTX
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSTahmini 66%
26 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
19 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
13 FPSTahmini 64%
16 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 57%
9 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 590 GME23 FPSTahmini 66%Titan RTX26 FPSTahmini 66%RX 590 GME19 FPSTahmini 66%Titan RTX22 FPSTahmini 66%RX 590 GME13 FPSTahmini 64%Titan RTX16 FPSTahmini 66%RX 590 GME5 FPSTahmini 57%Titan RTX9 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneRX 590 GME23 FPSTahmini 66%Titan RTX26 FPSTahmini 66%RX 590 GME19 FPSTahmini 66%Titan RTX22 FPSTahmini 66%RX 590 GME13 FPSTahmini 64%Titan RTX16 FPSTahmini 66%RX 590 GME5 FPSTahmini 57%Titan RTX9 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2RX 590 GME189 FPSTahmini 74%Titan RTX216 FPSTahmini 74%RX 590 GME133 FPSTahmini 74%Titan RTX152 FPSTahmini 74%RX 590 GME96 FPSTahmini 72%Titan RTX118 FPSTahmini 74%RX 590 GME31 FPSTahmini 65%Titan RTX59 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077RX 590 GME122 FPSTahmini 74%Titan RTX139 FPSTahmini 74%RX 590 GME105 FPSTahmini 74%Titan RTX120 FPSTahmini 74%RX 590 GME70 FPSTahmini 72%Titan RTX86 FPSTahmini 74%RX 590 GME21 FPSTahmini 65%Titan RTX39 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5RX 590 GME154 FPSTahmini 80%Titan RTX176 FPSTahmini 80%RX 590 GME100 FPSTahmini 74%Titan RTX114 FPSTahmini 74%RX 590 GME86 FPSTahmini 72%Titan RTX106 FPSTahmini 74%RX 590 GME46 FPSTahmini 65%Titan RTX86 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökRX 590 GME23 FPSTahmini 66%Titan RTX26 FPSTahmini 66%RX 590 GME19 FPSTahmini 66%Titan RTX22 FPSTahmini 66%RX 590 GME13 FPSTahmini 64%Titan RTX16 FPSTahmini 66%RX 590 GME5 FPSTahmini 57%Titan RTX9 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyRX 590 GME100 FPSTahmini 74%Titan RTX114 FPSTahmini 74%RX 590 GME84 FPSTahmini 74%Titan RTX95 FPSTahmini 74%RX 590 GME62 FPSTahmini 72%Titan RTX77 FPSTahmini 74%RX 590 GME21 FPSTahmini 65%Titan RTX40 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 590 GME23 FPSTahmini 66%Titan RTX26 FPSTahmini 66%RX 590 GME19 FPSTahmini 66%Titan RTX22 FPSTahmini 66%RX 590 GME13 FPSTahmini 64%Titan RTX16 FPSTahmini 66%RX 590 GME5 FPSTahmini 57%Titan RTX9 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsRX 590 GME23 FPSTahmini 66%Titan RTX26 FPSTahmini 66%RX 590 GME19 FPSTahmini 66%Titan RTX22 FPSTahmini 66%RX 590 GME13 FPSTahmini 64%Titan RTX16 FPSTahmini 66%RX 590 GME5 FPSTahmini 57%Titan RTX9 FPSTahmini 66%
StarfieldRX 590 GME23 FPSTahmini 66%Titan RTX26 FPSTahmini 66%RX 590 GME19 FPSTahmini 66%Titan RTX22 FPSTahmini 66%RX 590 GME13 FPSTahmini 64%Titan RTX16 FPSTahmini 66%RX 590 GME5 FPSTahmini 57%Titan RTX9 FPSTahmini 66%
Average FPSRX 590 GME70 FPSTitan RTX80 FPSRX 590 GME54 FPSTitan RTX61 FPSRX 590 GME39 FPSTitan RTX48 FPSRX 590 GME15 FPSTitan RTX28 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 590 GMETitan RTXFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100415224%
H2H Compute IndexH2H Index / 100466026%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100496528%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1006810038%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100786223%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 590 GMETitan RTXFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100537433%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100527131%
H2H Inference IndexH2H Index / 100496528%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100567833%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100496630%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
DirectX12.012.2
Vulkan1.31.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 3.0, CUDA 7.5

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
MimariGCN 4.0Turing
Üretim süreci14 nm12 nmDaha iyi
Çıkış tarihi20202018
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
Transistör sayısı5700 million18600 millionDaha iyi
Zar boyutu232 mm²Daha iyi754 mm²
Shader birimleri / çekirdekler23044608Daha iyi
Temel saat hızı1257 MHz1350 MHzDaha iyi
Boost saat hızı1380 MHz1770 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
ArayüzPCIe 3x16PCIe 3x16
Uzunluk241 mmDaha iyi267 mm
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU450 WDaha iyi600 W
Güç konektörü8 pin8+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırEvet
Maksimum monitör45
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 590 GME ve Titan RTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
Video belleği8 GB GDDR524 GB GDDR6Daha iyi
Bellek türüGDDR5GDDR6
Bellek veri yolu256 bit384 bitDaha iyi
TFLOPS6.54316.31Daha iyi
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 590 GME59
Cihaz BTitan RTX56
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 590 GME or Titan RTX?

RX 590 GME has the higher overall gaming score, while RX 590 GME offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Titan RTX is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Titan RTX is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 590 GME offers more overall performance, while RX 590 GME offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Titan RTX is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 590 GME is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 590 GME leads in combined 1440p performance. RX 590 GME can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 590 GME is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 590 GME is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 590 GME is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 590 GME if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.