H2H

GeForce 8600 GTS vs Radeon RX 6400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8600 GTS i RX 6400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

8600 GTS wyprzedza RX 6400 o 18% według zbiorczego indeksu Head to Head.+18%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8600 GTS vs Radeon RX 6400: kluczowy wniosek

Porównanie 8600 GTS i RX 6400 pokazuje przewagę 18% dla 8600 GTS w «wydajność w grach», ale RX 6400 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3933
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1360
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8600 GTS to najlepszy wybór ogólny

8600 GTS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8600 GTS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

8600 GTS prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY337 zł

8600 GTS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 81–86z 317
8600 GTS#83pozycja w rankingu GPU
RX 6400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6400

82 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8600 GTS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8600 GTSRX 6400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
39Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
34Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
32Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
62Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8600 GTSRX 6400
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.0933.565Lepsze
Pobór mocy60 W53 WLepsze
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Złącze zasilania6 pinNone
Data premiery20072022
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
GrubośćSingle-slotSingle-slot
UpscalingFSR
Taktowanie675 MHz1923 - 2321 MHzLepsze
Taktowanie bazowe675 MHz1923 MHzLepsze
Taktowanie boost675 MHz2321 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci2 GHz16 GHzLepsze
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci32 GB/s128 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x4
Pobór mocy60 W53 WLepsze
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz250 W250 W
Długość198 mmVaries by board
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.2
Cena premierowa$79Lepsze$159
Jednostki shader / rdzenie32768Lepsze
Rozmiar rdzenia169 mm²107 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 0.03 MBLepszeL1 128 KB, L2 1 MB
Liczba tranzystorów289 million5400 millionLepsze
Maks. liczba monitorów32
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8600 GTS i RX 6400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8600 GTSRX 6400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 64%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 64%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
10 FPSSzacowane 58%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 640020 FPSSzacowane 64%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 640017 FPSSzacowane 64%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 64009 FPSSzacowane 58%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: Warzone8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 640020 FPSSzacowane 64%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 640017 FPSSzacowane 64%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 64009 FPSSzacowane 58%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 28600 GTS197 FPSSzacowane 72%RX 6400168 FPSSzacowane 72%8600 GTS138 FPSSzacowane 72%RX 6400118 FPSSzacowane 72%8600 GTS74 FPSSzacowane 66%RX 640063 FPSSzacowane 66%8600 GTS27 FPSSzacowane 62%RX 640023 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 20778600 GTS127 FPSSzacowane 72%RX 6400109 FPSSzacowane 72%8600 GTS109 FPSSzacowane 72%RX 640093 FPSSzacowane 72%8600 GTS54 FPSSzacowane 66%RX 640046 FPSSzacowane 66%8600 GTS18 FPSSzacowane 62%RX 640015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 58600 GTS160 FPSSzacowane 78%RX 6400137 FPSSzacowane 78%8600 GTS104 FPSSzacowane 72%RX 640088 FPSSzacowane 72%8600 GTS67 FPSSzacowane 66%RX 640057 FPSSzacowane 66%8600 GTS39 FPSSzacowane 62%RX 640033 FPSSzacowane 62%
God of War Ragnarök8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 640020 FPSSzacowane 64%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 640017 FPSSzacowane 64%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 64009 FPSSzacowane 58%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts Legacy8600 GTS104 FPSSzacowane 72%RX 640089 FPSSzacowane 72%8600 GTS87 FPSSzacowane 72%RX 640074 FPSSzacowane 72%8600 GTS48 FPSSzacowane 66%RX 640041 FPSSzacowane 66%8600 GTS18 FPSSzacowane 62%RX 640016 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 20248600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 640020 FPSSzacowane 64%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 640017 FPSSzacowane 64%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 64009 FPSSzacowane 58%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter Wilds8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 640020 FPSSzacowane 64%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 640017 FPSSzacowane 64%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 64009 FPSSzacowane 58%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Starfield8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 640020 FPSSzacowane 64%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 640017 FPSSzacowane 64%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 64009 FPSSzacowane 58%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Average FPS8600 GTS73 FPSRX 640062 FPS8600 GTS56 FPSRX 640048 FPS8600 GTS30 FPSRX 640026 FPS8600 GTS13 FPSRX 640012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GTSRX 6400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100393317%
H2H Compute IndexH2H Index / 100334429%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100324125%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001360129%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GTSRX 6400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100274550%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100284444%
H2H Inference IndexH2H Index / 100324125%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100244867%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100314128%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6400
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6400
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Data premiery20072022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6400
Liczba tranzystorów289 million5400 millionLepsze
Rozmiar rdzenia169 mm²107 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie32768Lepsze
Taktowanie bazowe675 MHz1923 MHzLepsze
Taktowanie boost675 MHz2321 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6400
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x4
Długość198 mmVaries by board
GrubośćSingle-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz250 W250 W
Złącze zasilania6 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6400
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów32
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8600 GTS i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6400
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
TFLOPS0.0933.565Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8600 GTS62
Urządzenie BRX 640058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8600 GTS or RX 6400?

8600 GTS has the higher overall gaming score, while 8600 GTS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8600 GTS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8600 GTS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8600 GTS offers more overall performance, while 8600 GTS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8600 GTS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8600 GTS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8600 GTS leads in combined 1440p performance. 8600 GTS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8600 GTS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8600 GTS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.